SpaBalancer - čistič na filtr classic 1 l

Kód: SB1022
590 Kč
Dodání obvykle 2 prac. dny

Detailní informace

Detailní popis produktu

Znečištěné filtry jsou příčinou vyšší spotřeby elektrického proudu cirkulačního čerpadla, jehož životnost se zkracuje. Proto je důležité, aby se filtry pravidelně a důkladně čistily.

SpaBalancer Filter Clean Classic z textilie filtrů uvolňuje organické nečistoty, tuky a oleje. Moderní kartušové filtry vířivek a swim spa jsou vyrobené ze speciální netkané textilie, která obsahuje milióny malých otvorů. V těchto otvorech se zachytávají nečistoty a jsou tam zadržované. Nedokonalým  čistěním se v textilii bakterie pevně usadí a vytvoří biologický film, kterým jsou chráněné před běžnými dezinfekčními prostředky na bázi chlóru, brómu nebo aktivního kyslíku. Další tuky, oleje a šupinky kůže tvoří potom živiny pro tyto bakterie.

 Filtr potom není jen filtrem, ale stává se pro vodu znečišťujícím prvkem.

 Čistěte filtry každé dva až tři týdny (v začátcích je vhodné čištění jednou za týden) a používejte po dobu čištění druhou sadu filtrů.

 

Správné čištění filtrů:

Kartušové filtry vložte do vhodné nádoby a přidejte 100 až 200 ml SpaBalancer Filter Clean Classic a naplňte ho vodou, až bude filtr plný. Čím vyšší bude koncentrace prostředku Filter Clean Classic, tím dosáhnete lepšího čistícího účinku. Množství prostředku SpaBalancer Filter Clean Classic závisí na míře znečištění. Nechte filtry v nádobě se SpaBalancer Filter Clean Classic 12 hodin. Potom je vytáhněte a důkladně opláchněte čistou vodou. Výborným pomocníkem je filtrační sprcha SpaBalancer Filter Clearner. Filtry je dobré vyměnit nejpozději po dvou letech. Filtrační textilie ztrácí časem svůj filtrační účinek. I dobře vypadající filtry můžou mít zlý filtrační výkon.

 

Čištění filtrů:

Čištění filtru 1x týdně

Doporučené čištění:

Na 1 noc vložte do čistícího prostředku filtr (min. 100 ml na 10 litrů vody) „Filter Clean Classic“ a nebo „Filter Clean Natural“. Důkladně vyčistěte pomocí sprchy na čištění filtrů. Potom vložte na jednu noc do „Ultrashock“ (25 ml na 10 litrů vody).

 

Pro bezchlorovou úpravu vody naši zákazníci doporučují DUOZON 100 L - VYSOCE ÚČÍNNÝ PROSTŘEDEK DEZINFEKCE VODY.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bezchlorová chemie
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: