SPECIÁLNÍ SET - Royal filter - Externí mikrofiltrace pro vířivky, bazény, swimspa do 19m3

Kód: 65594
5 990 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

SPECIALNÍ AKCE DO VYPRODÁNÍ ZASOB

Externí mikrofiltrace - Royal filter - SPECIÁLNÍ SET - je řešení pro kalnou vodu ve vířivce, swim spa a bazénech, která je schopna odfiltrovat vše již od 3 mikronů. Díky tomuto setu bude od nynějška vody vždy průzračně čistá. A to za krátký čas a málo peněz. Čerpadlo je velmi výkonné, jeho příkon je pouhých 100 W a dokáže dokonale přefiltrovat až 3 m3 za hodinu. Filtrační médium je jemné, má dlouhou životnost a uvidíte na něm jakékoli znečištění. Externí filtrační jednotku je velmi snadné a rychlé uvést do provozu, a to u jakékoli vířivky, swim spa či bazénu a to kdykoli, kdy budete potřebovat.

Nejideálnější doba pro filtrování jsou ale první tři týdny po napuštění vířivky, swim spa a bazénu novou vodou či při průběžném dopouštění. 

Našim zákazníkům velmi dobře funguje filtrace ve spojení bezchlorové dezinfekce KYROL TC.

Filtrace není vhodná pro provoz na bazénu se slanou úpravou vody.

 

Hlavní výhody této filtrace:

- prostřednictvím multifunkčního mikrofiltračního média filtruje vše od velikosti 3 mikronů, pohlcuje pachy a bakterie, v podstatě odfiltruje téměř vše také na pohled z křišťálově čisté vody. A divili byste se, co všechno ve zdánlivě čisté vodě ještě je.

- je 7 až 20 x výkonnější a účinnější, jako běžně používané kartušové filtry do vířivky, v závislosti na jejich kvalitě a více než 100x účinnější, než filtrace v nafukovacích vířivkách.

- je velmi dobrým pomocníkem i pro majitele kvalitních vířivek s kvalitním filtračním systémem v oblastech s tvrdou vodou, ale i tehdy, když se voda ve vířivce jakýmkoli způsobem az jakéhokoli důvodu zakalí.

- je mimořádně vhodná a užitečná v prvních dnech po napuštění jakékoli vířivky. Pomůže vám výrazně eliminovat vodní kámen, vodní kal a všechno co ve vodě nemá být. Tím mimořádně šetříte kartušové filtry vířivky, jelikož tvrdá voda je dokáže často krát doslova „zabetonovat“ i když vaše snaha o jejich čistotu je maximální.

- šetří čerpadla, topné těleso vířivky i ovládací ventily.

 

Náš tip: Hadice můžete mít přehozené přes okraj bazénu / vířivky a nemusíte je tak napájet na filtrační okruh bazénu / vířivky. Důležité je aby byla filtrace umístěna pod úrovní hladiny vody v bazénu / vířivky. Hadice je třeba něčím zatížit - přivázat k nim něco co bude ponořeno ve vodě například potápěčeské závaží nebo krígle; nebo je přes okraj bazénu / vířivky zatížit krytem aby hadice nevyskočily ven z vody. 

Náš tip: V případě zapojení hadic přes okraj je před spuštěním třeba abyste naplnili obě hadice vodou a poté je ponořili do bazénu / vířivky. V opačném případě bude filtrace zavzdušněna a čerpadlo začne vydávat divný zvuk a neporadí si s tím. Po spuštění doporučujeme sací hadici umístit vespod na jednu stranu bazénu / vířivky a výpustnou hadici výše ode dna a na druhou stranu. Tím vytvoříte lepší cirkulaci a tedy i filtraci vody. To však není nutné pro správné filtrování, je to pouze doporučení. 

 

OBSAH BALENÍ SETU FILTRACE:

1. Mikrofiltrace

 • Voda u této filtrace prochází přes novou generaci filtrování filtrační náplně / kuličky (detail viď nižšie v bode č. 2) a ty zachytáváji nečistoty.
 • Důležité je podle potřeby filtrační kuličky udržovat čisté a jednou za čas je vyjmout a nechat vyprat v čisté vodě.

 

Vlastnosti

 • Mikrofiltrace se skládá z filtrační nádoby, která optimálne funguje s 500-600g filtračného média
 • Nádoba je vyrobena z vysoce kvalitního polypropylenu (PP).
 • Je odolná běžně používaným chemikáliím, odolává korozi a je bezešvá.
 • Filtrace je vybavena tlakoměrem, vestavěnými komponenty filtrační nádoby včetně snadno ovladatelného 6-ti cestného ventilu (který je zabudován do víka filtrační nádoby), odvodňovacím ventilem, motorem čerpadla o výkonu 100 W, plastovou základnou pro montáž v místě instalace.
 • Při výrobě jsou dodržovány přísné technické normy a filtrace prochází výstupní kontrolou.

 

Technické parametry

 • Průtok vody: 3 m3/hod.
 • Určení: vířivky, swim spa, bazén do 19 000 litrů (19 m3)
 • Výkon: 100 W
 • Průměr filtrační nádoby: 20 cm
 • Připojení (hadice): 32 a 38 mm

 

 2. Royal multifunkční filtrační medium / filtrační guličky

Multifunkční filtrační medium s filtrační účinností od 3 mikronů. Médium stačí vyprat v pračce a opětovně použít.

multifunkcni filtracni medium - s popisem - CZ_low

Náš tip: Po každém praní naložte filtrační medium do kýblu se studenou vodou a dezinfekcí. Nám se nejvíce osvědčila a používáme bezchlorovou dezinfekci Kyrol TC v poměru 20ml Kyrol TC na 10l vody. Kuličky tam nechte pár minut pro dokonalou dezinfekci. Kuličky můžete za pár minut vytáhnout (pokud je tam necháte třeba přes noc neublíží jim to), vyždímejte, osušte a jsou opět připraveny k použití.

Technický popis:
- Materiál: 100% polysterová mikrovlákna
- Po použití stačí vyprat a použít znovu
- 1 000 g = alternativa k 35 kg písku
- Velmi vysoká filtrační  schopnost
- Zachytí nečistoty o velikosti 3 mikronů
- Vystačí na několik sezón
- Šetří Vaši filtraci - nízky odpor
- Kompatibilní s každou filtrací i vířivkou

 

3. Solární bazénová hadice Ø 38mm - 3 x 1,5m (v kuse)

Černá solární bazénová hadice o průměru 38 mm. Tato hadice je vyrobena z kvalitního materiálu a je odolná vůči UV záření. Hadice je dodávána v nepřerušených dílech po 1,5m. Doporučujeme 1,5m na vstup a 3m na výstup z bazénu/vířivky.

Náš tip: Pokud potřebujete delší hadici – napište do poznámky při objednávce kolik metrů celkem potřebujete a my vám ji odřízneme jako jeden souvislí kus.

 

4. Instalační sada

a) Pozinkovaná hadicová spona šíře 9mm - 2ks - vhodná na průměr hadice 25-40mm. Díky exkluzivnímu designu krytu a vysokopevnostnímu šroubu má spona vynikající výkon a zároveň je velmi kompaktní. Za studena lisovaný 9 mm pásek, vyhlazený na spodní straně, v kombinaci se zkosenými okraji pásu, chrání hadici před poškozením.

b) Teflonová vodárenská tesnící páska - 1ks - 12mm x 10m, tloušťka 0,075mm. Páska se nanáší na místa, na která nasouváte hadice. Stačí nanést několik vrstev a následně hadici krouživým pohybem nasunout.

 

POZOR: Chcete-li filtraci dopojit přímo na bazén / vířivku s ⌀ 32mm je třeba dokoupit Sadu pro připojení k bazénu

Pokud chcete filtraci použít s hadicemi prověšenými přes okraj, nemusíte už nic víc dokupovat.

 

Návod na obsluhu naleznete zde

 

Právě napuštěná voda do nové vířivky

royal-filtr

Voda ve vířivce se po sedmi dnech sama zakalila, přičemž vířivku nikdo nepoužil. Nasadili jsme Royal – externí mikrofiltraci.

externi-mikrofiltrace

Voda ve vířivce po použití Royal filter – externí mikrofiltrace

royal-filtrace

Royal filter - externí mikrofiltrace vám usnadní práci a hlavně vám ušetří spoustu času i peněz

externi-filtrace


No ať už máte doma jakoukoli vířivku, jsme si naprosto jisti, že Royal filter - externí mikrofiltrace a systém AQUA EXCELLENT, bezchlorový systém péče o vodu ve vířivce, vás přesvědčí že i vy můžete mít ve vaší vířivce vždy čistou a zdravou.

Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňky pro úpravu vody
Záruka: 2 roky
5
6x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 5.10.2022
Hned zapojeno, potřeba dobře utěsnit, horší zavodnění hadic jinak pohoda
5
DJ Avatar autora | 12.8.2022
Hned jsme vyzkoušeli, měli jsme trochu problém vše dobře utěsnit, ale jinak snad bude vše jak má být, ještě vymýšlíme kam s hadicemi, když skončíme čištění. Máme vířivku v domečku na zahradě.
5
VM Avatar autora | 23.6.2022
Dnes dorazilo, takže neodzkoušené, ohodnotím po zapojení a provozu
5
KS Avatar autora | 17.6.2021
Mám to krátce , ještě nezapojeno.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: