Vany s dvířky

Nejprodávanější

8 položek celkem

K čemu slouží vany s dvířky: jde o bezbariérové vany, které zajišťují snadnější vstupování i vystupování seniorům nebo handicapovaným osobám. Jedná se totiž o otevírací vany, které mají na boku dvířka. Koupání ve vaně se tak stává opět přístupné a pohodlné pro všechny bez rozdílu. Osobám s omezenou pohyblivostí tím mizí problém s překračováním vysokého okraje vany. Handicapované osoby se již nemusí smiřovat se sprchovým koutem, pokud touží po vaně. 

 

Jak se ovládají vany s dvířky: Daná osoba se nejdříve dostane dovnitř vany, pohodlně se usadí, zavře a zajistí dveře, a až poté si napustí vodu. Po ukončení koupele nejprve vypustí vodu, a až poté otevře dvířka. Koupání je proto velmi snadné a přístupné všem. 

 

Bezpečnostní prvky: Dveře disponují panty a odolnými prvky uzavíracího mechanismu,  takže se nemůže stát, že by se po jejich zavření a zajištění dostala voda nějakým způsobem ven. Dvířka jsou navíc zcela vodotěsná. Dno vany je opatřeno protiskluzovým povrchem, osoba uvnitř proto nemůže uklouznout a zranit se. 

 

Ergonomická řešení: Součástí otevírací vany je také ergonomické, někdy i sklopné, sedadlo nebo vyvýšený límec, kam se umístí zádový podhlavník. Takové koupání proto bude nejen snadné, ale i výrazně pohodlné. 

 

Různá designová provedení: Mezi otevíracími vanami nejsou sice tak velké rozdíly, co se týče vzhledu, jako u těch klasických. Většinou se jedná o akrylátové vany s obdélníkovým tvarem, které jsou určené s umístěním do rohu. Na trhu se ale objevují i výrobci, kteří dnes myslí na náročnost uživatelů, a poskytují asymetrické vany. Kromě toho máte na výběr různé varianty a prvky, které můžete při výběru ovlivnit, například rozměry, umístění dvířek na konkrétní stranu, volba vanové zástěny, sklopné sedadlo a podobně. Vana s dvířky v bodech: 

  • Je určena převážně starším a handicapovaným osobám pro snadnější využívání vany, určitě ji ale ocení i další členové rodiny.
  • Starší ani handicapované osoby se již nemusí smiřovat se sprchovým koutem, pokud touží po koupelích ve vaně.  
  • Jsou zde zajištěné bezpečnostní prvky, a to kvalitní uzavírací mechanismus, ale i protiskluzové dno nebo ergonomický sedák, aby každá koupel byla nejen bezpečná, ale i pohodlná.
  • Otevírací vany sice nenabízí tak širokou škálu odlišných modelů, ale i tak jsou zajímavě řešené. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení