SpaBalancer - čistič na filtr natural (prášek) 950g

Kód: SB1097
790 Kč
Vyprodáno (nedostupné)

Detailní informace

Detailní popis produktu

- speciální čistič - speciálně vyvinutý pro filtry vířivek
- rozpouští nečistoty, tuky, oleje a kosmetiku
- rozpouští usazeniny vápníku
- vyčistí filtrační kartuše
- rozpouští biofilmy a ničí bakterie
- je velmi produktivní - jedno balení vyčistí až 16 filtrů
- je šetrný k životnímu prostředí
- odstraňuje nepříjemný zápach

Moderní filtrační kartuše se skládají ze speciálního materiálu, v kterém se nachází milion drobných míst, kde se zachycují nečistoty. Nesprávné čištění filtrů způsobuje, že se bakterie přilepí na kartuše a postupně vytvoří biofilm, který je chrání. Spolu s tuky a oleji vytvoří potravinovou základnu pro bakterie. Takto se samotné filtry stávají zdrojem znečištění vody. Rovněž to způsobuje vyšší spotřebu energie filtračního čerpadla a zkracuje to živnost samotného filtru. Proto je velmi důležité filtr pravidelně čistit. Tento prostředek rozpouští organické nečistoty z filtrační kartuše. Je třeba vyčistit filtr jednou za dva až tři týdny.

 

Správné čištění filtrů:

V době čištění použijte ve vířivce náhradní filtr. Umístěte filtr do vhodné nádoby s teplou vodou a přidejte půl odměrky SpaBalancer - filtr clean natural. Pokud je filtr větší nebo jde o silné znečištění, zvyšte množství prostředku. Filtr nechte v čistícím roztoku alespoň 12 hodin.

Potom filtr důkladně opláchněte silným proudem vody. Pro ještě intenzivnější čištění umístěte filtr do kbelíku s 10 litry vody a přidejte 20 ml Ultrashocku na další noc. To udělá filtr ještě bělejším a odstraní poslední zbytky biofilmu s bakteriemi.

Nezapomínejte, že filtry třeba měnit každé dva roky. Filtrační kartuše ztrácí svůj filtrační efekt v průběhu času. Dokonce i dobře vypadající filtry poskytují pouze slabý výkon filtru.

 

Čištění filtrů:

Čištění filtru 1x týdně

Doplňkové parametry

Kategorie: Bezchlorová chemie
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: