Proč se po pobytu v infrasauně cítíme lépe?

Zajímalo vás někdy, čím to je, že se po saunování cítíte tak dobře, šťastně a pohodově? Mohou za to hormony, které se při používání sauny uvolňují, a které ovlivňují naši náladu a celkové rozpoložení. Pojďme se teď na tajemství saun podívat podrobněji.

Endorfiny

Při pravidelném používání kvalitní infrasauny dochází k uvolňování beta-endorfinů. Právě ony nám zlepšují náladu a způsobují pocit štěstí až euforie. Úroveň endorfinů uvolňovaných při saunování může být dokonce až 3× vyšší.

29) vite-jak-infrasauna-ovlivnuje-zdravi-stesti-a-pohodu_low

Dynorfin

Během používání kvalitní sauny dochází také k uvolňování dalšího peptidu – dynorfinu. Ten je, stejně jako endorfiny, opiátem. A jedná se dokonce o nejsilnější opiát, které naše tělo produkuje. Podle nejnovějších výzkumů je dynorfin až 6× silnější než morfin.

Serotonin

Dalším důležitým hormonem vylučovaným během saunování v kvalitní sauně je serotonin, známý také jako hormon štěstí. Díky němu se lépe soustředíme, jsme uklidnění a méně úzkostliví. Pravidelné používání kvalitní sauny vede k normalizování hladiny serotoninu, což na nás blahodárně působí i z dlouhodobého hlediska.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení