Aqua Excellent Filter Cleaner 500 g

Kód: AE003
569 Kč
Dodání obvykle 3 prac. dny

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vyčištění filtrů vířivky a jejich pravidelné čištění je velmi důležité nejen pro čistou a zdravou vodu ve vířivce, ale i pro životnost čerpadel a kvalitu hydromasáží.

Zanedbané filtry ztrácejí filtrační schopnost, jsou sami o sobě znečišťovateli vody ve vířivce, snižují výkon hydromasáže a životnost čerpadel, které se při znečištěných a zanedbaných filtrech musí mnohem více namáhat. Zvyšuje se i hlučnost vířivky. 

Filtry je třeba čistit pravidelně 1 x týdně nebo každých 10 dní, nejpozději však každých 14 dní. Vše závisí na velikosti vířivky, kvality vody, počtu filtrů, kvality filtrů, filtrační plochy, hygieny vstupu do vířivky, nastavených filtračních cyklů vířivky a četnosti používání vířivky.

Nezapomeňte, že filtry je třeba čistit, i když vířivku nějaký čas nepoužíváte nebo se vám na pohled zdá být voda čistá.

Nejdůležitější pro skutečnou životnost filtrů a jejich schopnost filtrovat během výrobcem stanovené životnosti, což je jeden rok, jsou první dva týdny po napuštění vířivky novou vodou.

Je nesmírně důležité čím dříve odfiltrovat z vody vodní kámen a vodní kal. Během těchto prvních 10 dnů až dvou týdnů čistěte filtry každý den maximálně každé dva dny, aby vám je vodní kámen a vodní kal doslova "nezabetónoval". V této fázi čistěte filtry pouze vodou. Používejte k tomu určenou vynikající a jedinečnou k filtrům šetrnou pomůcku Filtr Sprinkler.

Nejosvědčenější postup čištění filtrů vířivky je čistit jejich nad čistým prázdným minimálně 10 litrovým vědrem tak, že vždy skončíte s čištěním až tehdy, kdy bude voda v kbelíku zcela čistá, nikdy ne dříve. Až vodní sloupec plného kbelíku vám ukáže zda jsou filtry již opravdu čisté, když je voda až na dno průzračná, filtry jsou čisté, když ne postup opakujte.

Po prvních 14 dnech od napuštění už budete na pravidelné týdenní, 10 denní nebo 14 denní čištění používat i prostředek Aqua Excellent Filtr Cleaner, abyste filtry zbavili i biologických nečistot.

Účel: Jedním z předpokladů křišťálově čisté vody ve vířivce či swim spa jsou čisté filtry.

Vždy nejprve vyčistěte důkladně filtry vodou od mechanických nečistot a potom přípravkem Aqua Excellent Filtr Cleaner od biologických nečistot.

K čištění filtrů používejte vždy pouze originální pomůcku na čištění filtrů - Filtr Sprinkler.

Balení: Plastový box, 0,5 kg čistící prášek s odměrkou.

Návod k použití: Jednoduché použití jen 1x týdně / 10 dní, maximálně 14 dní /

1. Vyjměte z vířivky filtr a důkladně jej pomocí pomůcky na čištění filtrů Filtr Sprinkler vyčistěte vodou.
2. Dejte filtr do kbelíku nebo jiné vhodné nádoby.
3. Naberte 2 odměrky prostředku Filtr Cleaner a nasypte je do nádoby.
4. Naplňte nádobu horkou vodou a vložte filtr.
5. Nechte filtr v tomto roztoku namočený 1-1,5 hod, ale můžete i déle.
    Občas ho případně otočte, aby byl celý ponořený ve vodě, pokud je nádoba menší než filtr.
6. Pak filtr vyjměte a důkladně opláchněte proudem vody a vložte do vířivky nebo nechte vysušit, pokud používáte dvě sady filtrů
7. Vhodná je i dezinfekce vyčištěných filtrů aby nechytili plíseň, pokud je necháváte volně sušit. Vložte vyčištěné filtry na jednu noc / nebo na 8 - 12 hodin / do vhodné nádoby s roztokem KYROL TC (15 ml na 10 litrů vody). Potom filtry vyjměte a nechte volně vysušit. Takto budou bezpečně připraveny k dalšímu použití.

Upozornění: UCHOVÁVEJTE MIMO DOSAH DĚTÍ!

Nejvhodnější nádobou podle mých dlouhodobých zkušeností je kanalizační trubka se zátkou v průměru o dva až tři centimetry větší, než je průměr filtrů a v délce 0,5m až 1m podle délky filtrů a jejich počtu tak, aby všechny vešly do jedné trubky.

Běžně na dva filtry stačí délka jeden metr se zátkou.
Takto získáte nejvyšší účinnost prostředku Aqua Excellent Filter Cleaner. Filtry do trubky uložte dírou nahoře, aby nevyplavaly, nechte namočené a pak je důkladně vystříkejte vodou podle výše popsaného postupu.

Čisté filtry nechte volně vysušit pokud máte náhradní a během čištění jich střídáte. Pokud ne, dejte je hned po vyčištění zpět do vířivky.

V případě, že filtrace vody ve vaší vířivce je nedostatečná, používejte externí mikrofiltraci! Je vynikajícím pomocníkem, který Vám ušetří čas, práci, peníze i starosti.

I ty nejlepší filtry nejlepších vířivek filtrují maximálně od 20 mikronů výše, vše do 20 mikronů, živé či mrtvé, neustále koluje ve vodě vířivky.

Naše externí mikrofiltrace je ještě 7krát účinnější a efektivnější.

Odfiltruje nečistoty i ze zdánlivě čisté vody, proto je vynikajícím pomocníkem i v prevenci.
Kromě toho její používání šetří filtry vířivky, spotřebu chemie do vířivky, velmi dobře vám poslouží i jako vysavač dna a sedadel vířivky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bezchlorová chemie
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: