6 nejčastějších problémů s vodou ve vířivce

Čistá a hlavně zdravá voda ve vířivce není jen tak. Bez její patřičné úpravy se bohužel neobejdete. Podívejte se na 6 problémů s vodou, se kterými se majitelé vířivek nejčastěji potýkají.

1. Vířivka je používaná často a je v ní málo vody Vířivky mívají nejčastěji objem 1 000-2 000 litrů vody a nejčastěji jsou používány 3 až 4 lidmi. V klasickém bazénu 8 × 4 × 1,6 metrů by to odpovídalo 250 lidem! Dokážete si představit, že byste se v něčem takovém pohodlně koupali?

uprava-vody-ve-virivce2. Voda ve vířivce je příliš teplá Při koupání ve vodě teplejší než 37 °C dochází k přemnožení některých bakterií, které se ve vodě velmi rychle množí. Svou populaci jsou schopné znásobit co 20 minut, takže za 8 hodin jich je ve vířivce 16 miliónů! Při teplé koupeli se nám navíc otevírají póry a více se potíme. Vyprodukujeme v průměru 0,5 litru potu.

3. Silné proudění vody způsobené masážními tryskami Při masáži ve vířivce je stimulován náš podkožní lymfatický systém, což způsobuje detoxikaci kůže. Póry se otevřou a toxiny se vyplaví do vody, stejně jako mastnota z kůže, kožní bakterie, částečky odumřelé kůže či zbytky po kosmetických přípravcích.

4. Změna vody v důsledku chemických přípravků Ve vodě ve vířivce dochází k uvolňování oxidu uhličitý, čímž se zvyšuje pH vody. Při smíchání kyslíku s vodou má navíc většina používaných dezinfekčních prostředků tendence se rychleji rozpouštět. V důsledku ztvrdnutí iontů se navíc mění složení a může docházet k vytvoření vápenatých usazenin.

5. Bakterie a nečistoty v potrubí vířivky Vaše vířivka může být složena z až 50 metrů potrubí. Uvnitř trubek se nachází nespočet bakterií, které zde vytvářejí biofilm. Ten je velmi náročné odstranit, protože chlorová dezinfekce na něj nepůsobí a mechanické odstranění znesnadňuje zhoršená dostupnost těchto míst.

6. Nedostatečný filtrační systém Filtrační systém je zejména v nekvalitních levných vířivkách často nedostačující. Během příliš krátkých filtračních cyklů se nedokáží vyčistit všechny nečistoty. Ty tedy nadále zůstávají ve vodě ve vířivce a zbavíte se jich pouze s použitích dezinfekčních přípravků.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení